Šest golova na meču Eupena i Leuvena

H. Zilić

Spektakularan duel u 29. kolu belgijske Jupiler lige odigrali su Eupen i Leuven.

Konačan rezultat je glasio 3:3.

Loše je počelo za domaće jer je naš Smail Prevljak promašio penal u osmoj minuti meča.

U 27. minuti Malinov dovodi goste u vodstvo od 0:1, a dvije mniute kasnije Heris poravnava na 1:1.

U 36. minut gosti ponovo vode. Strijelac je bio Henry na asistenciju Al-Tamarija za 1:2.

Eupen se nije predavao i Musona iz penala u 43. minuti poravnava na 2:2.

Tu nije bio kraj ludila.

Igrala se 55. minuta kada je Mercier pogodio za 2:3, a bod domaćinima donosi Musona golom u 67. minuti.