Bolan poraz za Fenerbahče, šok za Napoli u nestvarnoj utakmici
Foto - EPA

Evropska liga, 2. kolo

Utakmice 2. kola Evropske lige donijele su dosta uzbuđenja.

Možda i najinteresantniji duel igran je u Istanbulu gdje je grčki Olympiacos savladao Fenerbahče sa uvjerljivih 3:0.

Grčki velikan potpuno je razbio Fener, a turski klub može biti zadovoljan što su samo tri lopte završile u njihovoj mreži.

Olympiacos je poveo u šestoj minuti pogotkom Soaresa, a ovaj rezultat se na semaforu zadržao sve do 63. minute kada Masouraas zabija za 2:0. Isti igrač je pet minuta kasnije pogodio za 3:0.

Razlika je mogla biti i veća, ali je golman Fenera imao nekoliko fenomenalnih odbrana.

Napoli razbija sve u Seriji A, ali u Evropi još uvijek čekaju na pobjedu.

Večeras je iz Napulja tri boda odnio moskovski Spartak koji je slavio sa 3:2.

Napoli je poveo već u prvoj minuti, tačnije u 15. sekundi kada je Elmas zabio za 1:0.

Međutim, stvari su se promijenile kada je Rui isključen zbog žestokog starta u 29. minuti i Spartak je došao do preokreta.

Prvo je Promes u 55. minuti pogodio za 1:1, a Ignatov je u 81. minuti donio preokret gostima iz Moskve. Promes u 90. minuti meča povećao prednost na 3:1, a u 94. minuti Osimhen zabija za konačnih 3:2.

Sudija Ivan Kruzliak iz Slovačke u ovom je meču dao 13 žutih i dva crvena kartona, a meč je trajao gotovo kao utakmica sa dva produžetka.