Fener se spasio u 97. minuti, Čakir u centru pažnje

Trabzonsporu "samo" bod

Admin Čaušević

U derbiju 30. kola turske Superlige Fenerbache je remizirao sa Trabzonsporom. Meč je završen rezultatom 1:1.

Prvi gol na meču postignut je već u 16. minuti kada je poslije lijepe akcije za veliku radost gostiju  pogodio Yazici.

Sudija Cakir je imao pune ruke posla na stadionu Sukru Saracoglu, podijelio je sedam žuti te jedan crveni karton kojeg je u 71. minuti poslije druge javne opomene dobio Ciftpinar.

Jedan od najboljih evropskih sudija našao se u centru pažnje jer poslije užanosg starta Jailsona nad Oumarom se nije ni konsultovao s VAR tehnologijom.

U sudijskoj nadoknadi, tačnije u sedmoj minuti dodatnog vremena domaći su stigli do izjednačenja. Pogodio je Valbuena.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Ovim remijem ekipa iz Istanbula još uvijek nije osigurala ostanak u ligi, dok su gosti s obala Crnog mora praktično obezbijedili plasman kvalifikacije za Evropa ligu.