Užasan dan za Džeku i društvo - Livaković častio Samsunspor bodom!

Golman gostiju branio nemoguće

Esmer Oštraković

Fudbaleri Fenerbahčea kiksali su na domaćem terenu protiv Samsunspora i tako su otvorili priliku Galatasarayu da se izravna sa njima na vrhu tabele u domaćem prvenstvu. Fenerbahče je na svom terenu odigrao neriješeno protiv Samsunspora, a konačan rezultat bio je 1:1.

Domaći tim bio je apsolutni favorit na ovom susretu, stvorili su veliki broj prilika, ali na kraju nisu upisali pobjedu.

Prvu šansu na utakmici imali su upravo domaći igrači i to u 7. minuti. Tadić je šutirao, ali lopta ide podred gola.

Tri minute kasnije Edin Džeko je primio loptu u kaznenom prostoru gostiju, ali je Kocuk odbranio njegov pokušaj.

Do vodstva Fenerbahče dolazi u 12. minuti kada je Irfan Can Kahveci postigao jako lijep gol.

Nakon toga zatišje sve do 36. minute kada se u novoj prilici ispred gostujućeg gola našao Edin Džeko.

On je primio loptu u kaznenom prostoru, sjajno je šutirao, ali se ponovo vrhunskom odbranom istaknuo Kocuk.

Nova šansa za Fenerbahče u 56. minuti i ponovo je u glavnoj ulozi bio Edin Džeko. Ovaj put njegov udarac otišao je pored gola Samsunspora.

Do poravnanja su gosti stigli u 63. minuti i to nakon velike greške Livakovića koji je praktično poklonio gol svojim protivnicima.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Batshuayi je u 71. minuti šutirao, ali je Kocuk odbranio i njegov pokušaj, a domaći su dobili samo korner.

Posljednju pravu priliku na susretu za pobjedu domaći su imali u 90. minuti kada je Kadioglu sjajno šutirao ali Kocuk je ponovo bio maestralan na golu gostiju.