Borba za Premijer ligu nikad uzbudljivija: Pobjede TOŠK-a i Igmana koji je novi lider

Slavlje u Konjicu i Tešnju

E. Ganibegović

Odigrane su i posljednje dvije utakmice 21. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Lidersku poziciju preuzeo je Igman koji je s 3:0 savladao kakanjski Rudar.

Nakon prvog poluvremena bilo je 2:0. Kenan Hreljić je u 17. minuti doveo polufinaliste Kupa BiH u vodstvo, da bi u nadoknadi prvog dijela Kašić postigao gol za uduplanje vodstva.

Nakon 15 minuta igre u nastavku Hreljić postiže i svoj drugi gol i tako stavlja pečat na sudbinu gostiju iz Kaknja.

TOŠK je na Lukama slavio protiv Travnika i učinio korak naprijed ka Premijer ligi. Sjajno su krenuli u utakmicu, imali propuštenu šansu preko Sejmenovića u 5. minuti, da bi Mujagić dvije minute kasnije postigao gol za 1:0.

Ipak, u smiraj drugog poluvremena Elmin Hadžikadunić donosi izjednačenje Travniku.

Da sva tri boda ostanu u Tešnju pobrinuo se Kenan Delić koji je pred kraj utakmice postigao gol za 2:1 i pobjedu svog tima.

Igman je sada prvi s 45 poena, drugi je TOŠK s 44, a 43 ima treći GOŠK, te će se do kraja sezone između ove tri ekipe voditi mrtva trka za plasman u Premijer ligu.

Rudar je s 30 poena siguran u sredini tabele, dok je Travnik s 18 poena u zoni ispadanja.