Lampard uveo Coventry u Premier ligu, a sada dovodi dva vrhunska igrača sa Anfielda

Vraćaju se u elitu nakon 25 godina

Lampard uveo Coventry u Premier ligu, a sada dovodi dva vrhunska igrača sa Anfielda

Edmir Škorić

Povratak o kojem su generacije navijača sanjale konačno je postao stvarnost. Coventry City se nakon dugih 25 godina vraća u Premier ligu.

Klub sa bogatom tradicijom prošao je kroz teške periode, lutanja po nižim ligama i finansijske turbulencije, ali ove sezone sve se posložilo na pravi način.

Ključnu ulogu u ovom velikom uspjehu imao je trener Frank Lampard, koji je uspio stvoriti čvrst, organizovan i pobjednički tim.

Pod njegovim vodstvom, Coventry je igrao fantastično i zasluženo osigurao promociju u najviši rang engleskog fudbala.

Coventry je bodom protiv Oxforda u petak osigurao plasman u viši rang. Bod i plasman u Premier ligu Coventryju je donio Bobby Thomas golom u 84. minuti, za najslađe slavlje koje većina navijača ovog kluba pamti.

Oglasi

Najveći uspjeh kluba je osvajanje FA Cupa 1987. godine, a zanimljivo je da su prije posljednjeg ispadanja iz Premier lige čak 34 uzastopne godine bili u elitnom rangu, tako da je njihov povratak pravo osvježenje i povratak na mjesto gdje pripadaju.

Coventry ima velike planove u novoj sezoni kada budu igrali protiv najjačih engleskih klubova. Već se naziru i prva pojačanja, a Lampard je navodno zatražio dolazak dvojice fudbalera Liverpoola.

Radi se o 25-godišnjem Curtisu Jonesu, dugogodišnjem članu Redsa koji ima ugovor do ljeta 2027. godine, ali na poziciji centralnog veznog često je u sjeni drugih velikih zvijezda i često ulazi s klupe.

Drugi je Harvey Elliot, ofanzivac koji je trenutno na posudbi u Aston Villi, a igrač je Liverpoola. Ove sezone samo pet nastupa u dresu Ville u Premier ligi, dok je četiri upisao u Evropskoj ligi.

Vjeruje se da bi i njih dvojica u tandemu mogli da dođu u Coventry City, a Liverpool ne bi trebalo da pravi prepreke u ovim transferima.

Potražite više informacija na temu Premier league:

Sigurno je da će ovakvi igrači biti od koristi za Coventry, koji naravno planira još neke važne akvizicije tokom ljeta.

Top Komentari

snupi
Muhamed Konjić je igrao Koventriju.
0 0
stranputica
a da li je možda neki naš bh nogometaš igrao u Coventriju? hmm....
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi