Meč za zaborav Tomislava i Slobode, gosti  na kraju mogu biti zadovoljniji
Tuzlaci i dalje drže lidersku poziciju

Prvi meč 27. kola Prve lige FBiH

Meč za zaborav Tomislava i Slobode, gosti na kraju mogu biti zadovoljniji

U prvom meču 27. kola Prve lige FBiH snage su odmjerili HNK Tomislav i FK Sloboda.

Na kraju je završilo 0:0 u susretu za zaborav, a tek pred sami kraj vidjeli smo nešto više uzbuđenja.

U prvom poluvremenu jako loša utakmica, što pokazuje i to da nismo zabilježili udarac u okvira gola.

Sloboda je na startu izvela dva kornera, no nije zaprijetila. Nakon toga imali su i domaći priliku preko Križana, no Muminović je sve pratio i na vrijeme istrčao.

Do kraja prvog dijela skoro bez uzbuđenja i ostalo je 0:0.

U nastavku Nalić šalje na teren Hadžanovića i Delića, a Sloboda u 55. minuti zamalo dolazi do vodstva. Ubacio je Mujkić, Cvijanović šutira sam, ali ide to preko gola Tomislava.

Dvije minute kasnije nova velika šansa, udarac Delića ide tik pored gola Tomislava.

Sloboda je imala veliku šansu u 66. minuti. Ubacio je Cvijanović, Husejinović šutira, ali pogađa prečku.

Nakon toga uzvraća i Tomislav. Radoš je šutirao, golman Muminović brani i izbija u korner.

Pred sami kraj Šiško u kontri, no stigli su ga gosti i onda je loše šutirao. U 87. minuti šutira Soldić, Kurtalić blokira i lopta uz dosta sreće ide u korner, a ne u gol Tuzlaka. U sudijskoj nadoknadi domaći u šansi, postigli su i pogodak, no signaliziran je ofsajd od strane sudije Mirze Fetića iz Zenice. Minut kasnije Križanac u šansi, Vulić u zadnji čas spašava Slobodu.

Ostalo je 0:0 i to je treći vezani remi Slobode, čiji navijači sigurno ne mogu biti zadovoljni igrama svojih ljubimaca.

Sloboda je i dalje lider te sada ima pet bodova prednosti nad Stupčanicom koja trenutno igra svoj meč u Hadžićima.

Tomislav je na četvrtom mjestu te ima 41. osvojen bod.