Inter pobijedio Napoli, ali zbog rasističkog ispada prema Koulibalyju navijači trebaju da se stide

Lautaro junak kluba s Meazze

E. Čaušević

Inter i Napoli večeras su odigrali veliki derbi na Meazzi u okviru 18. kola italijanske Serije A, a domaći su došli do pobjede u posljednjim minutama golom Lautara Martineza za 1:0.

Utakmica na Meazzi bila je puna varnica, ali većinom na tribinama i obilježena je rasističkim ispadom domaćih navijača. No, krenimo redom. Inter je do prednosti mogao već u prvoj sekundi kada je Mauro Icardi sve iznenadio i šutirao odmah s centra, a lopta je pogodila prečku Napolija.

Inter je bio mnogo bolji protivnik u prvom poluvremenu i vršio pritisak na odbranu gostiju, no Napoli se dobro branio. Icardi i Perišić imali su nekoliko veoma dobrih šansi u prvom dijelu, ali nisu jednostavno mogli da zatresu mrežu protivnika.

U drugom poluvremenu Napoli je imao incijativu na sredini terena i bio dosta bolji. Gosti su propustili nekoliko sjajnih šansi da dođu do prednosti, a sjajan na golu Intera bio je Samir Handanović. No, mrlju na ovaj meč bacili su navijači Intera.

Oni su tokom cijelog meča rasističkim povicima vrijeđali defanzivca gostiju Koulibalyja koji je jednostavno "pukao" na kraju. Nakon prekršaja nad Politanom aplaudirao je sudiji koji mu je pokazao crveni karton, a imitiranje majmuna s tribina Meazze se nastavilo.

To su igrači Napolija pokušali objasniti sudiji, ali očito da mu to nije bilo bitno. Zaista jedno sramotno ponašanje navijača velikog kluba kakav je Inter. Ekipa koja i sama ima nekoliko tamnoputih fudbalera u svojim redovima.

No, u finišu Inter je s igračem više krenuo svim silama naprijed. Domaćim se to isplatilo u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je rezervista Lautaro Martinez pogodio za pobjedu Intera i nevjerovatnu erupciju oduševljenja na tribinama. Napoli je ostao drugi sa 41 bodom, ali Inter koji je treći sada ima samo pet bodova manje od njih.

Zaprati Internazionale, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: