Svi kažu da je sudija oštetio Southampton, ali snimak pokazuje svu brutalnost starta nad Vardyjem

Vestergaard zasluženo "pocrvenio"

E. Čaušević

Fudbaleri Leicestera sinoć su remizirali u gostima protiv Southamptona u okviru 34. kola engleskog Premiershipa.

Leicester je osvojio samo bod na St. Mary's stadionu iako su skoro cijelu utakmicu igrali s igračem više.

Naime, domaći tim već je u desetoj minuti ostao s igračem manje nakon što je Vestergaard dobio direktan crveni karton.

Štoper Southamptona je faulirao Jamieja Vardyja, a sudija mu je nakon što je pogledao VAR dao direktan crveni karton što je izazvalo veliko nezadovoljstvo domaćeg tima.

Vestergaard je nakon klizećeg starta prvo udario loptu, ali je onda žestoko nagazio Vardyja zbog čega je sudija odlučio da mu pokaže put ka svlačionici.

Navijači Southamptona tvrde da je on prestrogo isključen i da je tu sve bilo čisto, ali je usporeni snimak pokazao da je zaista mogao povrijediti napadača Leicestera ovim starton.

Spornu situaciju i prekršaj Vestergaarda nad Vardyjem možete pogledati na OVOM linku.

Southampton je i pored crvenog kartona odigrao veoma dobar meč i u 61. minuti uspio povesti sa 1:0 kada je pogodak s bijele tačke postigao je Ward-Prowse.

Međutim, samo sedam minuta kasnije Leicester je poravnao na 1:1, a konačan rezultat postavio je Evans.

Leicester je nakon ovog boda ostao treći i sada ima 63 boda. S druge strane, ekipa Southamptona nalazi se na 14. poziciji sa 37 bodova i čini se da su riješili pitanje opstanka u Premiershipu.