Prevljak junak Eupena

Protiv Leuvena

H. Zilić

Eupen je prekinuo niz od dva uzastopna poraza u šampionatu Belgije. U 20. kolu Jupiler lige remizirali su protiv Leuvena 1:1 i došli do vrijednog gostujućeg boda.

Junak Eupena bio je naš Smail Prevljak u finišu utakmicu.

Krenimo reodm. Leuven je poveo sa 1:0 u 28. minuti pogotkom Thorsteinssona.

Nakon gola domaći su imali još nekolio dobrih prilika, ali na golu Eupean istakao se golman Moser.

U nastavku susreta Leuven je bio bolja ekipa.

Domaćini su stvarali dobre šanse izostalajala je relizacija i kako to biva u fudbal stigla je kazna.

Igrala se 93. minuta, tačnije treća minuta sudijske nadoknade kada je uz pomoć VAR-a i dosta protesta dosuđen penal za Eupen.

Loptu je uzeo naš Smail Prevljak i bio siguran za 1:1 i ispostavit će se konačan rezultat ove utakmice.

Eupen je ostao na 14. poziciji sada sa 20 bodova, tri više od Oostendea koji je prvi tim u opasnoj zoni.

Potražite više informacija na temu Jupiler league:

Lueven je osmoplasirani sa 30 bodova i još uvijek drži poziciju koja vodi u play off za evropska takmičenja.

Što se tiče Prevljaka za njega je ovo bio treći pogodak u ovoj sezoni, ima i jednu asistenciju, ali ono najvažnije prekinuo je duži post bez pogotka.