Domaći navijači već su slavili gol, a onda se ukazao "spasitelj" Dominik Livaković

Nevjerovatna odbrana vrijedna tri boda

Esmer Oštraković

Ekipa Fenerbahčea uspjela je da ostvari pobjedu u okviru 24. kola domaćeg prvenstva.

Oni su gostovali kod Antalyaspora, a na kraju su upisali pobjedu od 2:0 na ovom susretu.

Golove za pobjedu Fenerbahčea postigli su Under u 42. minuti, te Batshuayi u petoj minuti sudijske nadoknade.

Zanimljivo je da je Batshuayi u igru ušao samo desetak minuta ranije i to umjesto reprezentativca Bosne i Hercegovine Edina Džeke.

Ipak, malo ko priča o nevjerovatnoj odbrani koju je u 87. minuti napravio golman Fenerbahčea Dominik Livaković.

Da je tada njegova ekipa primila gol utakmica bi skoro pa sigurno imala drugačiji epilog.

Nakon jednog udarca lopta se odbila nekoliko puta, a na sjajan način je odbranu upisao Livaković.

Odbranu reprezentativca Hrvatske pogledajte OVDJE.

U timu Fenerbahcea u startoj postavi su bila oba bh. reprezentativca Edin Džeko i Rade Krunić.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Fenerbahce je ostalo lider na tabeli sa 63 boda, koliko ima i Galatasaray i do kraja sezone nas očekuje paklena utrka za titulu prvaka Turske.

Sa druge strane Antalyaspor je na šestoj poziciji sa 34 boda i u dobroj su prilici da se bore za evropske pozicije do kraja sezone.