Top u nozi i s 38 godina: Lukas Podolski prekopirao gol karijere Harisa Medunjanina!
Lukas Podolski postigao je danas sjajan dalekometni gol u pobjedi Gornika.

Sjajan pogodak Nijemca

E. Ganibegović

Iako uskoro puni 39 godina, legendarni Lukas Podolski i dalje je aktivan fudbaler. Danas je navijačima u Poljskoj darovao novo remek-djelo.

Danas su se u okviru 20. kola poljske Ekstraklase sastali Piast i Gornik Zabrze. Gosti su slavili rezultatom 1:3.

Do vodstva Gornik dolazi u 15. minuti preko Kapralika koji je je u 60. minuti i udvostručio vodstvo svog tima.

Najljepši momenat na utakmici vidjeli smo u 65. minuti. Upravo Kapralik je dodao do Podolskog, koji je zategao ljevicu i pogodio s velike udaljenosti.

Neodovoljivo je ovaj gol podsjetio na onaj Harisa Medunjanina u Rigi protiv Latvije 7. juna 2013. godine.

Inače, Piast je danas do utješnog gola stigao u 83. minuti. Strijelac je bio rezervista Felix.

Što se Podolskog tiče, on je igrao do 81. minute kada je umjesto njega ušao Kozuki.

Bio je ovo ukupno treći pogodak za Podolskog ove sezone u Ekstraklasi. Tom učinku dodao je i jednu asistenciju.

Njegov tim sada je sedmi na tabeli s 29 bodova. Piast je ostao na desetoj poziciji s pet manje, ali i utakmicom manje.

Potražite više informacija na temu Ekstraklasa:

Naredno kolo Podolskom i ekipi donosi domaći meč protiv Korone, dok će Piast u goste kod Rakowa za koji nastupa Adnan Kovačević.