Manchester United protutnjao Goodisonom - Cijeli svijet priča samo o golu Garnacha

Velika pobjeda protiv Evertona

Esmer Oštraković

Manchester United razbio je Everton u okviru 13. kola Premiershipa. Odigrala je ekipa Erika ten Haga možda i najbolju utakmicu u domaćem prvenstvu ove sezone, te su sasvim zasluženo slavili sa 3:0.

Već u drugoj minuti susreta McTominay je pao u kaznenom prostoru Evertona, ali glavni arbitar je samo odmahnuo rukom.

Minut kasnije jedan od najljepših detalja ove sezone u Premiershipu. Garnacho je postigao prelijep gol za vodstvo svoje ekipe.

On je u stilu Cristiana Ronalda uhvatio "makazice", i matirao je golmana Evertona. Asistenciju je upisao Diogo Dalot.

Deset minuta kasnije nova sjajna šansa za Manchester United. Ovaj pu probao je Shaw, ali lopta ide malo pored gola.

Calvert-Lewin je probao u 32. minuti, ali Onana je fenomenalno odbraio njegov pokuašaj, a u nastavku akcije šutirao je i McNeil, međutim brani i to Onana.

Rashford je u 54. minuti bio siguran sa bijele tačke i donio je svom timu prednost od 2:0.

Sjajnu šansu da se vrate u utakmicu imali su igrači Evertona u 56. minuti, ali Gueye nije imao sreće. Njegov udarac ponovo je sjajno odbranio Onana.

Garnacho je u 71. minuti mogao do novog prelijepog gola, ali njegov udarac ide malo pored stative.

Konačan rezultat ove utakmice postavio je Martial u 75. minuti. Fernandes je kod ovog gola upisao asistenciju.

Vitali Mykolenko je u 78. minuti zaprijetio golu Manchester Uniteda, ali je pogodio prečku.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Manchester United je slavio pobjedo od 3:0.

Nakon ove pobjede Manchester United se nalazi na 6. mjestu sa 24 osvojena boda, dok je Everton 19. na tabeli sa 4 osvojena boda.

Zaprati Manchester United, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: