Mertens i Insigne za trijumf Napolija na Ennio Tardiniju

Pobjeda gostiju

Napoli je u prvom kolu Serije A gostovao u Parmi i na teškom gostovanju uspjela doći do pobjede (2:0).

Tek počinje nova sezona i ekipe nisu dovoljno ugirane, pa je tako izgledao i susret na Ennio Tardiniju, ali su Napolitanci uspjeli da dva gola u nastavku da ostvare tri boda na početku šampionata.

Vodeći gol postigao je Dries Mertens, kada je jednu odbijenu loptu sa 13-14 metara smjestio u mrežu Parme.

Nije bilo pretjerano velikih šansi, a osim gola najbolju je imao gostujući tim i to nedugo nakon Mertensovog pogotka, kada je Insigne pogodio stativu.

Isti igrač je upsio u 77. minuti postići gol i otkloniti sve sumnje oko pobjednika. Insigneu nije bilo teško upsiati se u strijelce, nakon što je prethodno golman Parme odbio loptu nakon udarca Lozana.

Napoli će u drugom kolu ugostiti Genou, a Parma gostovati Bologni. Dodajmo još da je Poljak Arkadiusz Milik propustio ovaj meč i on se nalazi na ljekarskim pregledima u Švicarskoj, pa je sve izvjesniji njegov transfer u Romu.