Mihina Bologna uvjerljiva protiv Parme

Serija A

Bologna je u meču 2. kola italijanske Serije A bila bolja od Parme s 4:1.

Bologna Siniše Mihajlovića je u prvom kolu poražena od Milana, ali je večeras odigrala sjajan meč i na svom Renato Dall'Ara stadionu ostvario sigurnu pobjedu nad Parmom.

Imali su domaći 2:0 već nakon pola sata igre, a oba pogotka postigao je sjajni Soriano.

Bologna je u 56. minuti stigla i do trećeg gola, postigao ga je Skov Olsen na asistenciju spomenutog Soriana, da bi Hernani postigao utješni gol za Parmu u 67. minuti.

Gostima je isključen Iacoponi koji je u 76. minuti dobio direktan crveni karton, a s igračem više Bologna dolazi do četvrtog gola u nadoknadi. Postigao ga je veteran Palacio.

Bologni slijedi gostovanje kod Beneventa, a Parma će prve bodove tražiti u domaćem meču sa Veronom.