Napoli skočio sebi u stomak i napravio veliku priliku Džeki i Interu

Poraženi od Empolija

Eldar Ganibegović

Napoli je poražen od Empolija u 17. kolu Serije A.

Bila je ovo velika prilika za Napolitance da se izjednače na prvom mjestu s Milanom, no od toga neće biti ništa.

Domaćin je imao bolje prilike u prvom poluvremenu. Elmas je pogodio prečku u 23. minuti, a dvadesetak minuta kasnije Lozano šutira, no golman gostiju se istakao.

Na otvaranju drugog dijela šanse na obe strane. Di Lorenzo je prijetio kod Napolija, a Cutrone kod Empolija.

U 62. minuti možda i ključan trenutak meča. Jesus postiže gol za Napoli, no VAR intervnecijom on je poništen.

Kao da su tu gosti došli u psihološku prednost, koju krunišu golom Cutronea u 71. minuti.

Dvije minute kasnije Petagna šutira, ali pogađa stativu Empolija i treba istaći da domaćin danas nije imao ni sreće.

Bit će ovo velika prilika za Inter našeg Edina Džeke koji večeras pobjedom nad Cagliarijem može izbiti sam na prvo mjesto Serije A.

Vrijedna je ovo pobjeda i za Empoli koji je sada s 26 bodova na visokom sedmom mjestu.

Vrijedi spomenuti i da su utakmicu upravo završili i Sassuolo i Lazio, a slavio je domaćin nakon preokreta s 2:1.