Napoli se oporavio od šoka sa meča protiv Juventusa i upisao pobjedu protiv Sampdorije
Napolitanci su slavili sa 2:0

Mertens je postigao oba gola

S. Pašalić, foto: EPA

Napoli je u 3. kolu italijanske Serije A dočekao na Sao Paolu Sampdoriju i upisao pobjedu rezultatom 2:0.

Ekipa Carla Ancelottija je nakon što je u prošlom kolu u posljednjim minutama na nevjerovatan način ostala bez boda protiv Juventusa, u ovom meču od početka krenula po tri boda, a već u 13. minuti je stigla do vodstva kada je Dries Mertens na asistenciju Di Lorenza bio precizan za 1:0.

Gosti su u prvom poluvremenu imali svoje prilike da stignu do izjednačenja, ali ih nisu iskoristili, a u nastavku su za to kažnjeni.

U 67. minuti Mertens je ponovo pogodio za 2:0, a asistenciju je ovaj put upisao Fernando Llorente.

Sampdorija je do kraja prijetila, ali ipak nije uspjela stići ni do počasnog gola pa je na kraju završilo 2:0.

Napoli sada nakon tri odigrana kola ima šest bodova i trenutno se nalazi na 4. mjestu.