Napoli u prilično nebitnom meču pobijedio u gostima SPAL

Italijansko prvenstvo

Fudbaleri Napolija pobijedili su danas na gostovanju SPAL sa 2:1 u susretu 36. kola italijanske Serije A.

Za Napoli već neko vrijeme utakimce u Seriji A nemaju skoro nikakav rezultatski značaj jer su davno osigurali drugu poziciju, ali svakako da je svaki bod u snažnom prvenstvu kakvo je italijansko vrlo značajan.

Ekipa koju sa klupe predvodi trener Carlo Ancelotti povela je na današnjem susretu u 49. minuti golom Allana, ali domaći dolaze do izjednačenja šest minuta prije kraja meča kada je pogodio Petagna i to s penala.

Ipak, konačan rezultat postavlja i tri boda svom timu donosi Mario Rui u 88. minuti.

Napoli nakon ovog meča ima 76 bodova i ostaje na drugoj poziciji dok je SPAL ostao na 11. mjestu sa 42 osvojena boda.