Tešanj slavi: Škrijelj sa dva pogotka srušio Vis Simm Bau na Lukama!

Zaslužena pobjeda domaćina

S. Mlaćo

U derbiju 17. kola Prve lige FBiH na stadionu Luke u Tešnju snage su danas odmjerili TOŠK i Vis Simm Bau.

Na kraju je završilo 2:0 za domaće koji su slavili više nego zasluženo, a junak je sa dva pogotka bio Sadik Škrijelj.

TOŠK je bolje otvorio meč, imao incijativu, prijetio, a gosti su djelovali potpuno izgubljeno.

Agilni Škrijelj je zaprijetio u dva navrata, dok su gosti bili potpuno bezopasni. U 36. minuti sjajan ubačaj sa strane, Škrijelj glavom matira Kragića i domaći navijači oko stadiona su mogli da slave.

Bio je to konačan rezultat prvog dijela. Drugi dio otvara šansom Škrijelj, ali nije bio precizan. U 54. minuti Klarić šutira glavom, Kragić bravuroznom intervencijom spašava svoj tim.

Gosti su se u nastavku malo probudili, zaprijetio je Smajić, no nisu gosti bili na nivou. Imali su previše loših pojedinaca koji danas nisu pokazali da su pojačanja za ovaj ambiciozni klub.

Sve je moglo biti riješeno u 68. minuti. Škrijelj šutira u duelu, lopta ide tik pored stative savladanog Kragića.

Do kraja dosta nervoze, a priču je završio golom u 88. minuti Škrijelj koji je sjajno reagovao i uz malo sreće pogodio mrežu Kragića. TOŠK je na drugom mjestu sa istim brojem bodova kao Posušje, dok je Simm Bau tek na šestom mjestu. Jasno je da Darka Vojvodić čeka težak posao, s obzirom da su u Maglaju veoma loše odradili zimski prelazni rok, što govore i dva poraza na otvaranju drugog dijela sezone. Ceh je opravdano prvo platio trener Ajdin Mrguda, koji je kumovao dolascima velikog broja nogometaša koji su do sada potpuno razočarali.