O današnja četiri meča Prve lige FBiH dugo će se pričati

Penali, crveni kartoni, nevjerovatni rezultati

Samir Mlaćo

Danas su odigrana tek četiri susreta Prve lige FBiH, ali dugo će se pamtiti.

Najveću pažnju svakako će privući meč Goražda i Budućnosti gdje smo vidjeli čak tri penala za domaće i crveni karton za goste, ali domaći opet nisu mogli do pobjede (1:1).

Na centru je bio Emir Omerhodžić iz Sarajeva, Banovićani su dali više od maksimuma, a istakao se posebno golman Mehić dva puta odbranio pokušaje sa 11 metara. Treći put loptu je uzeo Konjalić i pogodio 15 minuta do kraja za 1:0 sa 11 metara, uz osmijehe svih prisutnih na stadionu u Goraždu.

Čekao se zatim samo kraj, a onda šok za domaće, ali i sudije. Iskusni Eldin Trumić je iz slobodnog udarca pogodio za 1:1 i definitivno pravda je zadovoljena.

U Tomislavgradu teški uslovi za igru, gotovo nemogući, ali i tri boda za BFK Simm Bau u meču 'bez golmana i odbrana' (4:5).

Završilo je 5:4 za goste, iako su domaći poveli 1:0 pogotkom Branimira Šiške u desetoj minuti. Preokret su kreirali Vladić i Stjepanović, a stvari na početak vraća Kyeong Kim.

Ipak, onda domaći ostaju sa desetoricom kada je sudija Limov iz Gabele isključio im jednog igrača, što su gosti brzo iskoristili. U roku od par minuta Vladić i Vintonji pogađaju za 4:2.

Na kraju je završilo 5:4 za goste, uz nevjerovatni autogol gostiju pred sami kraj o kojem će se sigurno pričati.

Preokret smo vidjeli i u Gračanici. Poveo je TOŠK pogotkom Hodžića, no ubrzo penal za domaće, ali na asistenciju pomoćnika Čehaje, te velike proteste gostiju iz Tešnja.

Mario Pejić je uvažio sugestiju, iako on nije pokazao na bijelu tačku, a Jaganjac pogodio za 1:1. Do kraja prvog poluvremenu mrežu gostiju zatresli su Poturalić i Husović i ostalo je 3:1.

Radnik je ugostio Zvijezdu i slavio vrijedna tri boda. Bilo je 2:1.

Strijelci su bili Nargalić i Jašarević, a za goste Mikić.

Bilo kako bilo o ovim utakmicama mnogo će se pričati, a posla će biti prije svega za čelnike NS FBiH. Već od ponedjeljka.

Prva liga FBiH, 11. kolo:

FK Radnik - NK Zvijezda 2:1

FK Radnik: Jamaković, Bešić, Sabljica, Kobašević, Konjhodžić, Nargalić, Kazić, Jašarević, Ramić, Jusupović, Rizvo.

NK Zvijezda: Trišić, Antić, Mikić, Imočanin, Avdić, Vujić, Mujčić, Čaušević, Novaković, Kordić, Kotarević.

FK Goražde - FK Budućnost 1:1

FK Goražde: Čalaković, Alić, Mašić, Dučić, Ramović, Konjalić, Behram, Jamaković, Karalić, Harambašić, Tatar.

FK Budućnost: Mehić, Avdić, Trumić, Berbić, Husić, Šehić, Lugavić, Čergić, Smajlović, Huseinspahić, Husić.

HNK Tomislav - BFK Simm Bau 4:5

HNK Tomislav: Šehović, Križanac, Ćerdić, Alpeza, Banović, Šiško, Šišo, Kyeong, Musić, Soldić, Šiško.

BFK Simm Bau: Hodžić, Makić, Vazda, Resić, Suljić, Martinović, Mehić, Stjepanović, Pilav, Sažić, Vladić.

NK Bratstvo - NK TOŠK 3:1

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Bratstvo: Šito, Hadžimujić, Šer, Ćosić, Jaganjac, Šabić, Dobrilović, Husović, Redžić, Sinanović, Poturalić.

NK TOŠK: Selimović, Spahić, Marmat, Duraković, Kurdić, Nuhanović, Sejmenović, Čabrić, Tabak, Obradov, Hodžić.

FahrudinKonjHodzic
sve namjestito sve cetri utakmice u ovoj lizi provjerito trebaje suspenzovat i ugasit