Podjela bodova u derbiju, Posušje slavi novu 'tricu'

Prva liga FBiH, 21.kolo

S. Mlaćo

Danas su odigrana posljednja dva susreta 21. kola Prve lige FBiH.

Strijelci nisu bili raspoloženi nakon prvog dijela, ali u nastavku ipak tri pogotka.

TOŠK je u derbiju kola ugostio Zvijezdu, a završilo je 1:1.

U prvom dijelu nismo vidjeli pravu šansu, a nakon toga Zvijezda je zaprijetila preko Rastoke, te dva puta Vidovića, ali u 72. minuti zatresla se mreža gostiju.

Slobodan udarac je to bio za Škrijelja koji je sjajno pogodio, a isključenje je zaradio iskusni Danijel Ćulum kojem je to bio drugi žuti karton, odnosno crveni.

Zvijezda je krenula na sve ili ništa, što se isplatilo u 87. minuti kada je pogodio Đekić.

U Hadžićima je završilo 1:0 za goste. Memić je imao sjajnu šansu za Radnik, Bubalo za goste, no Mudželet se istakao.

Tempo meča je bio dobar i Radnik je pružio sjajan otpor lideru na tabeli, ali u 81. minuti penal za goste. Siguran realizator je bio Serdarušić.

Posušje tako suvereno gazi ka naslovu prvaka.