TOŠK deklasirao Gornji Rahić

Prva liga FBiH

Haris Zilić

U utakmici osmog kola Prve lige FBiH, TOŠK je u Tešnju dočekao ekipu Gornjeg Rahića. Konačan rezultat je glasio 4:0 za domaću ekipu koja je tako pobjegla sa začelja tabele.

Prva prava prilika na utakmici i mreža se zatresla. TOŠK je poveo sa 1:0 u osmoj minuti, strijelac je bio Duraković.

Tim iz Tešnja je bio bolji rival u prvom poluvremenu.

Izdavaju se pokušaji Durakovića i Sejmenovića, bili su neprecizni u završnici, dok gosti nisu napravili ništa specijalno u prvom poluvremenu.

U nastavku do prve pravile prilike čekali smo 63. minutu. Velika šansa za TOŠK, ali rezervista Nuhanović je pogodio stativu.

Ipak u 65. minuti Nuhanović je bio precizniji i to je bilo zasluženih 2:0 za ekipu TOŠK-a.

TOŠK se tu nije zaustavio i u 74. minuti treći gol u mreži gostiju, strijelac za 3:0 bio je Spahić.

Mogla je završiti u četvrta lopta u mreži Gornjeg Rahića, međutim golman Bahor u 78. minuti zaustavlja pokušaj Šošića, ostalo je 3:0. U 90. minuti nije bilo spada za Gornji Rahić, Nuhanović postiže svoj drugi pogodak za konačnih 4:0.