Golijada u Tešnju pripala TOŠK-u, Goražde šokiralo Gornji Rahić

Utakmice Prve lige FBiH

E. Oštraković

Odigrane su dvije sjajne utakmice u okviru 18. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Ekipa Goražda napravila je veliko iznenađenje, te su nakon dva poraza u prve dvije utakmice na domaćem terenu, danas slavili u gostima kod Gornjeg Rahića.

Gornji Rahić je bio favorit, ali su primili dva brza gola i veliki dio utakmice su pokušavali stići taj zaostatak od dva gola.

Uspjeli su domaći smanjiti na 2:1 u samoj završnici utakmice, ali za nešto više ovaj put nisu imali snage, te su na kraju upisali poraz na domaćem terenu.

FK Gornji Rahić - FK Goražde 1:2

Ekipa TOŠK-a je na svom terenu dočekala Zvijezdu iz Gradačca i u utakmici punoj preokreta slavila je sa 3:2.

Krenulo je fenomenalno za domaće koji već u drugoj minuti dolaze do vodstva od 1:0.

Gosti nisu imali previše prilika, ali Huseinbašić u završnici prvog poluvremena koristi grešku domaćeg štopera i postiže gol za 1:1.

Drugo poluvrijeme gosti otvaraju pogotkom i preokretom. Nedugo nakon toga Zvijezda ostaje sa igračem manje.

Samo dvije minute nakon što su ostali sa igračem manje dosuđen je penal za TOŠK, a siguran sa bijele tačke bio je Dizdarević.