Rudar u posljednjim sekundama srušio GOŠK; Slavili i Travnik, TOŠK i Zvijezda

Prva liga FBiH

E. Ganibegović

Danas su u posljednjem, 30. kolu, Prve lige FBiH po tri boda upisali Rudar, TOŠK, Travnik i Zvijezda.

Rudar i GOŠK igrali su u Kaknju u kombinovanim sastavima, a rezultat je na kraju glasio 2:1. Prije utakmice domaći tim je čestitao Gabeljanima na plasmanu u Premijer ligu, a kapiten Belmin Kobilica uručio im je prigodne poklone.

Opis nije dostupan.

Što se tiče same utakmice, otvorena je stativom Kišića. GOŠK dolazi do prednosti preko Raguža, da bi se drugo poluvrijeme otvorilo prečkom Imamovića, koji samo nekoliko minuta kasnije s 11 metara donosiizjednačenje Rudaru.

Domaći tim stigao je do gola preko Hasanovića koji je poništen zbog ofsajda, no upravo Hasanović u sudijskoj nadoknadi pogađa za 2:1 i ruši lidera na tabeli.

TOŠK je s 2:0 bio bolji od Tomislava, a oba pogotka postigao je javnosti dobro poznati Dino Dizdarević.

Travnik je s uvjerljivih 4:0 savladao Mladost, ali uzalud. Trostruki strijelac bio je Mašić, a jedan pogodak djelo je Imočanina.

Zvijezda je nakon preokreta s 2:1 savladala Radnik. Jašarević je doveo goste u vodstvo, dok je Mikić donio izjednačenje domaćinu. Škrijelj u 82. minuti rješava pitanje pobjednika.

Kolo i sezonu sutra zatvaraju Stupčanica i Radnički. Podsjetimo, GOŠK je ostvario plasman u Premijer ligu, a u treći rang će Travnik i Radnički.