Novi Pazar opravdao ulogu favorita, Dudićev Radnički poražen na domaćem terenu

Četiri gola u Kragujevcu

O. Lekić

Nakon četiri vezane pobjede, Dudićev Radnički ubilježio je poraz. Bolji je bio Novi Pazar.

U okviru 16. kola Superlige Srbije Radnički 1923 je u Kragujevcu dočekao Novi Pazar. Gosti su opravdali ulogu favorita i slavili s 0:4.

Prvi gol vidjeli smo u 14. minuti. Ljajić je asistirao, a pogodio je Obradović, bivši igrač bijeljinskog Radnika.

Isti igrač je tri minute kasnije povisio na 0:2. Asistent je ovaj put bio Karaklajić.

Pitanje pobjednika riješeno je u 61. minuti. Ljajić bilježi novu asistenciju, a pogađa Soumah.

Sjajnu partiju Ljajić je završio golom za konačnih 0:4 u 82. minuti, a minut kasnije je napustio igru i svoje mjestu ustupio Jou.

Nakon ove utakmice Novi pazar je na 4. mjestu s 23 boda, dok je Radnički kojeg s klupe predvodi sjajni bh. stručnjak Feđa Dudić, na 10. mjestu s 18 bodova.

U sljedećem kolu Radnički i Feđa Dudić će u goste kod Čučaričkog. Novi Pazar će na svom terenu dočekati Javor.