Redsi sjajni, Spursi posustaju, Bešića ponovo ni na mapi

Premiership, 15. kolo

Nakon što je Chelsea savladao Newcastle (3:1) još šest utakmica engleske Premier lige odigrano je danas, a vrijedi izdvojiti novi trijumf Liverpoola, te kiks Tottenhama.

Liverpool je na gostovanju savladao Brighton sa 5:1 i to na krilima fantastičnih Brazilaca Coutinha i Firmina.

Coutinho je sa dvije asistencije za Cana i Firmina u 30. i 31. minuti otvorio meč za sigurnu prednost gostiju od 0:2.

U nastavku je prvo Firmino u 49. minuti pogodio za 0:3, da bi domaći golom Murraya sa penala u 51. minuti smanjili na 1:3.

Coutinho je golom u 87. minuti povećao prednost svog tima na 1:4, da bi dvije minute kasnije Dunk autogolom postavio konačnih 1:5. Zasluge i za ovaj gol idu Coutinhu.

Tottenham je kod Watforda izvukao samo jedan bod, a meč je završen rezultatom 1:1.

Domaći tim je poveo u 13. minuti golom Kabaselea, da bi u 25. minuti za Spurse pogodio Son.

Do kraja meča više nije bilo golova. Tottenham je meč završio sa deset igrača jer je u 52. minuti isključen Sanchez.

Sam Allardyce je pobjedom krenuo na klupi Evertona. Karamele su na Goodisonu sa 2:0 savladale Huddersfield, a bh. fudbalera Muhameda Bešića nije bilo u protokolu za ovaj meč.

Pobjede su u ovom kolu upisali Leisester protiv Burnleya (1:0) i Stoke protiv Swanseaja (2:1), a meč WBA - Crystal Palace završen je bez golova (0:0).