Susret Sassuolo - Napoli je pokazao zašto je fudbal drugačiji od ostalih sportova

Nevjerovatna utakmica

A. Čaušević

Nevjerovatan susret 24. kola Serije A u Reggio Emiliji su odigrali Sasuolo i Napoli. Završeno je 3:3.

Utakmica na Mapei stadionu je donijela šest golova uz šokantnu završnicu te dva penala u posljednjim minutama.

Prvo je VAR zbog Insigneove pete poništio gol Napoliju. Maksimović je zatresao vlastitu mrežu za vodstvo domaćih.

Zielinski vraća stvari na početak u 38. minuti, da bi Berardi u nadoknadi prvog dijela iskoristio penal i vratio prednost domaćim.

U 72. minuti Napoli stiže do izjednačenja preko Di Lorenza da bi isti igrač u 89. minuti izborio penal kojeg je u gol pretvorio Insigne.

Činilo se da će bodovi pod Vezuv, ali u posljednjim sekundama Manolas pravi prekšaj za kazneni udarac. Marini nije razmišljao, pokazao je na bijelu tačku, a Caputo sigurno zabio za konačnih 3:3.