Sevilla se diže - Atletico Madrid poražen na Ramon Sanchez Pizjuanu
Jedan gol presudio u meču Seville i Atletica.

Jedan gol odlučio meč

Eldar Ganibegović

U okviru 24. kola španske Primere Sevilla je na svom terenu s 1:0 slavila protiv Atletico Madrida.

Prvo veliko uzbuđenje u 15. minuti i odmah pogodak. Ocampos je prebacio glavom za Romera nakon jednog kornera koji pogađa za 1:0.

Isaac Romero je mogao i do drugog gola u 26. minuti. Opalio je sa 16 metara i pogodio prečku.

Nastavak utakmice nije ponudio Bog zna šta. Jasno je da je Diego Simeone bio nezadovoljan partijom svojih igrača.

Već na poluvremenu je poslao Depayja i Molinu na teren umjesto Morate i Barriosa, u 60. minuti je umjesto Kokea uveo Correu, ali ništa mu nije pomoglo.

Nakon ove utakmice Atletico Madrid ostaje 4. s 48 bodova. Sevilla je na 15. poziciji s 23 boda i pobjegla je šest bodova dalje od opasne zone.

Naredno kolo Sevilli donosi utakmicu protiv Valencije u gostima. Atletico će biti domaćin Las Palmasu.

Ranije danas Getafe je rezultatom 3:2 bio bolji od Celte, dok je Mallorca s 2:1 pobijedila Rayo Vallecano.

Danas ćemo još ispratiti meč Barcelone i Granade. Taj susret igra se od 21 sat.