Borac "tricom" u Čitluku sve bliže tituli prvaka Bosne i Hercegovine

Široki Brijeg poražen i opravdano nezadovoljan suđenjem

Eldar Ganibegović, foto: K. Dedić

U okviru 29. kola WWin lige Bosne i Hercegovine na stadionu Bare u Čitluku sastali su se Široki Brijeg i Borac. Rezultatom 2:1 pobjedu je slavio tim iz Banja Luke.

Samo što je utakmica počela, Borac je poveo. Dosuđen je penal, a strijelac za goste iz Banja Luke bio je Nišić.

No, mnogo će se analizirati penal koji je sudija Dragan Kesić iz Gradiške dosudio za trenutnog lidera WWin lige Bosne i Hercegovine.

Blagaić i jedan igrač Širokog Brijega su bili u duelu, Blagaić je poslije pokušao i šutirati, no golman je bio uspješniji a Kesić je pokazao na bijelu tačku.

Uslijedili su opravdano veliki protesti domaćih igrača koji su opkolili sudiju, ali, naravno, sve je bilo uzalud.

Tražili su i Širokobriježani penal pet minuta kasnije, ali Dragan Kesić se ovaj put nije oglasio i nažalost na samom početku utakmice već se uveliko pričalo o sudijama.

Dobra akcija domaćih u 12. minuti, na kraju je Kpan šutirao iskosa sa desetak metara, pogodio je vanjski dio mreže.

Velika prilika za goste u 21. minuti, Vuković je pokušao nakon centaršuta, ali lopta ide preko gola.

Opet je Vuković dvije minute kasnije bio u dobroj situaciji, šutirao je iskosa sa nekih sedam metara, brani golman Širokog Brijega.

Novi penal traže domaći u 34. minuti, no Kesić odmahuje rukama. Ovaj put njegova dobra odluka, trebao je dati žuti karton Kpanu zbog simuliranja.

Za kraj prvog poluvremena vidjeli smo pokušaj Ćavara s tridesetak metara. Milošević je to lagano odbranio.

Šansa za Borac na otvaranju drugog dijela. Vuković je ostavio povratnu za Grahovca koji šutira sa 18 metara, Puljić odlično brani.

Izjednačenje u 54. minuti. Ćavar je centrirao, Mamić glavom šutira i pogađa za 1:1.

Četiri minute trajala je radost domaćih. Borac do nove prednosti dolazi u 58. minuti. Blagaić je centrirao iz kornera, očajna reakcija domaće odbrane, lopta je prošla kroz peterac, a Jurilj pogodio glavom.

Nove velike proteste domaćih vidjeli smo u 86. minuti. Očigledan prekršaj Herere nad Bagarićem na nekih 30 metara iskosa, pored aut linije, no Kesić i njegov pomoćnik Lazić ne reaguju.

Dobili su suci ironičan pljesak s tribina kada je pokazano da će se igrati samo tri minute sudijske nadoknade.

Ostaje Borac prvi sa 69 bodova, ima osam više i meč više od drugog Zrinjskog. Široki Brijeg je sedmi s 35 bodova.

Naredno kolo Borcu donosi domaći duel protiv GOŠK-a. Široki Brijeg će u goste kod Zrinjskog u hercegovačkom derbiju.

Danas se igraju još dva meča. Od 17 sati se sastaju Posušje i Zrinjski, dok od 20:45 na Koševu pratimo derbi kola između Sarajeva i Veleža.

Jučer smo ispratili dva meča. Sloga je s 2:0 bila bolja od Zvijezde 09 koja je dobila i dva crvena karotna, dok je Željezničar s 2:1 u Gabeli bio bolji od GOŠK-a.

Kolo se zatvara sutra od 16:30 sati kada se na Tušnju sastaju Tuzla City i Igman.

WWin liga Bosne i Hercegovine, 29. kolo:

Široki Brijeg - Borac 1:2

NK Široki Brijeg: Puljić, Pranjić, Mužek, Barišić, Mašić, Chinedu, Kpan, Buljan, Mamić, Ćavar (K), Kuprešak.

FK Borac: Milošević, Jokić, Ćelić, Grahovac (K), Herera, Vuković, Lukić, Kvržić, Blagaić, Nišić, Hrelja.

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
NK Široki Brijeg Moje Teme

maco12
Odlučio je ovaj već u prvoj minuti kako će bit.Ovog sudca bi trebalo tužiti na civilnom sudu kao onog u Srbiji prošle godine.Ova liga nema smisla svejedno i ovo malo ljudi što zanima ubijaju ih u pojam sa suđenjem .