Široki Brijeg vodio 2:0, a onda GOŠK stigao do velikog boda u borbi za ostanak u ligi

Meč u Čitluku

Eldar Ganibegović, foto: K. Dedić

Danas su se u Čitluku u okviru 25. kola WWin lige Bosne i Hercegovine sastali Široki Brijeg i GOŠK. Krajnji rezultat bio je 2:2.

Do vodstva u 17. minuti dolazi Široki Brijeg. Kapiten Marijan Ćavar postigao je lijep pogodak iz slobodnog udarca.

Pet minuta nakon toga prijete i gosti. Ikić je pokušao glavom, ali brani Bender njegov udarac.

Velika prilika za domaće u 34- minuti. Kuprešak je izašao sam pred golmana, šutirao je, no prečka je saveznik GOŠK-a.

Još jedna velika prilika za domaće u 45. minuti. Opet Kuprešak jedan na jedan s golmanom gostiju, lopta ide pored gola.

Na otvaranju drugog dijela Široki Brijeg dolazi i do drugog pogotka. Kpan je s 25 metara pogodio mrežu GOŠK-a. Mogao je Vasilj mnogo bolje reagirati.

GOŠK se nije predavao i osam minuta kasnije dolazi do gola. Gogić je sjajno uposlio Mihaljevića koji vraća goste u život.

Deset minuta kasnije opravdano je dosuđen penal za GOŠK. Siguran realizator bio je Skorup.

Tražili su gosti još jedan penal dvije-tri minute nakon toga, no sudija je samo odmahnuo rukama.

Dobra prilika za Široki Brijeg u 80. minuti. Lukić je šutirao sa 10 metara iskosa, Vasilj dobro brani.

Bender je na kraju dva puta spasio mrežu Širokog Brijega na sjajan način. Mogao je vrlo lako GOŠK i do potpunog preokreta i velika tri boda.

Ovim bodom GOŠK je izašao iz opasne zone. Ima 25, bod više od Tuzla Cityja koja je sada 11., dok je Zvijezda 09 posljednja sa 17.

Široki Brijeg će igrati rasterećeno do kraja sezone. Ima 32 boda, nalazi se na sedmom mjestu i samo čudo treba da se desi pa da Široki Brijeg dođe u situaciju da se bori za ostanak na kraju.

Naredno kolo GOŠK-u donosi gostovanje kod Zvijezde 09, dok će Široki Brijeg gostovati kod Tuzla Cityja.

Ovome dodajmo da će se danas od 18 sati u Mostaru igrati posljednja utakmica 25. kola. Zrinjski će biti domaćin Zvijezdi 09.

WWin liga BiH, 25. kolo:

Široki Brijeg - GOŠK 2:2

NK Široki Brijeg: Bender, Pranjić, Prusina, Mašić, Chinedu, Kpan, Marin, Mamić, Matić, Ćavar, Kuprešak.

NK GOŠK: Vasilj, Šuta, Skorup, Hasukić, Bradara, Šero, Čajić, Ikić, Radenović, Batarelo, Marasović.

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: