Igman se ispromašivao, za Tuzlu ide bod velik kao tri

Sjajna utakmica u Konjicu

E. Oštraković

Sjajnu utakmicu u okviru 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Konjicu su odigrali Igman i Sloboda, a pobjednika nije bilo.

Od prve minute Igman je nametnuo svoj tempo, te su bili dosta bolji protivnik, ali realizacija je ono što je kočilo domaće danas.

Već u 7. minuti velika šansa za Igman. Hebibović odlično šutira iz slobodnjaka sa 20 metara, no stativa je saveznik gostiju iz Tuzle.

Sloboda za 45 minuta igre prvog poluvremena nije pokazala apsolutno ništa, čak nisu uputili udarac prema golu Igmana.

Sa druge strane 10 udaraca Igmana, jedan pogođena stativa i dvije pogođene prečke, a na kraju i gol za vodstvo od 1:0.

Igrala se 21. minuta utakmice kada je Ramić šutirao sa nekih 12 metara, ali je prečka ovaj put spasila fudbalere Slobode.

Tri minute kasnije ponovo prečka. Ponovo je Ramić šutirao, ovaj put sa četiri metra, ali ponovo je prečka spasila goste.

Spasa nije iblo u 32. minuti utakmice kada je Igman došao do vodstva od 1:0, a strijelac je bio upravo Mirsad Ramić.

Hrelja je uposlio Ramića koji vrhom kopačke pogađa sa nekih 15 metara. Zasluženo vodstvo domaćina.

Svoju jedinu priliku Sloboda je imala u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i baš tada iz jedinog šuta postigli su gol.

Kurtalić je ostao sam nakon kornera, te je sa dva metra loptu pospremio u mrežu.

Drugo poluvrijeme pružilo je nove velike prilike za igrače Igmana koji zaista na ovoj utakmici nisu iskoristili veliki broj zicera.

Sa druge strane Sloboda je vrebala svoju priliku iz eventualne kontre, ali nisu dočekali neku ozbiljniju šansu do kraja utakmice.

Do posljednjeg sudijskog zvižduka domaći su na sve načine probali da postignu gol i dođu do veoma važna tri boda danas.

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: