Revija kartona i remi u tuzlanskom derbiju

Bez pobjednika na Tušnju

E. Ganibegović, foto: E. Dindić

Remijem 1:1 završen je tuzlanski derbi između Slobode i Tuzla Cityja u 20. kolu Premijer lige BiH.

U prvih 35 minuta skoro da ništa nismo vidjeli. Vrijedi izdvojiti pokušaj Mehanovića iz 19. minute i to je bilo sve.

Sloboda dolazi do vodstva u 36. minuti. Predragović je dobio jednu loptu na vrhu šesnaesterca Cityja i sjajno vanjskim dijelom kopačke šutira i pogađa mrežu Brajlovića. Do kraja poluvremena nije bilo uzbuđenja.

Drugo poluvrijeme mnogo aktivnije. Već na otvaranju nominalni gosti danas dolaze do izjednačenja. Nakon dvije odbrane Bukvića, na odbijenu loptu nalijeće Mehanović i pogađa za 1:1.

Sljedeću priliku u 66. minuti imao je Krpić, ali njegov slab šut glavom hvata Bukvić. Dvije minute kasnije iz dobre pozicije loše šutira rezervista Gavrić, Bukvić opet hvata.

Emilio Nsue ulazi u 77. minuti umjesto Džafića i pokazao da je veliko pojačanje. Odmah se izborio za nekoliko dobrih prilika, a u 90. minuti je Jusić u posljednji čas izblokirao njegov šut i sačuvao bod Slobodi.

U sudijskoj nadoknadi vidjeli smo veliku ofanzivu Tuzla Cityja, ali do gola nisu došli i ostalo je 1:1.

Bila je ovo, nakon jučerašnjeg meča Veleža i Željezničara, još jedna revija žutih kartona kojih je na ovom meču bio dvocifren broj.

Tuzla City je s 37 bodova na drugom mjestu, dok je Sloboda osvojila 25. bod i nalazi se na sedmoj poziciji. U narednom kolu Tuzla City dočekuje Široki Brijeg, dok Sloboda ide u Posušje.

Premijer liga BiH, 20. kolo:

Sloboda - Tuzla City 1:1 (Predragović 36'; Mehanović 49')

FK Sloboda: Bukvić, Jusić, Karišik, Čivić, Hadžić, Beganović, Kurtalić, Osmić, Predragović, Kapetanović i Balić.

FK Tuzla City: Brajlović, Šukilović, Nukić, Krpić, Karjašević, Mehanović, Džafić, Mišić, Mehidić, Doffo i Morris.

Zaprati FK Sloboda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Sloboda Moje Teme

Bulle
Dobra utakmica, još da je na dobrom travnjaku bilo bi još bolje,dosta trke, borbe...sudija solidan.