FK Velež slavio na Tušnju i došao na drugo mjesto Premijer lige BiH

Trijumf Rođenih protiv Slobode

Velež je u 22. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Slobodu na Tušnju rezultatom 2:1 i došao je do drugog mjesta na tabeli Premijer lige BiH.

Mirno se igrala na otvaranju ovog meča. Vrijedi izdvojiti udarce Cvijanovića i Georgijevića za goste, ali preslabo je to bilo da bi se došlo do gola.

Velež u 22. minuti dolazi do vodstva. Vehabović je ubacio, Jusića lopta pogađa u ruku, a sudija Sabrija Topalović pokazuje na penal. Obren Cvijanović je siguran za prednost od 1:0 i ovo je napadaču Rođenih 11. gol u sezoni.

Tri minute kasnije gosti propuštaju veliku šansu za drugi gol. Šutirao je Anđušić, lopta odlazi pored gola.

Sloboda se potom malo budi. Pezer prijeti gostima u 34. minuti, nije bio precizan, da bi deset minuta kasnije domaći ipak došli do gola.

Pezer je lijepo uposlio Sašu Maksimovića, ovaj se dobro oslobodio Ovčine i zatim je savladao Kjosevskog za izjednačenje rezultata na 1:1.

U finišu prvog dijela Golubović skida udarac Cvijanoviću i na odmor se odlazi rezultatom 1:1.

I u nastavku se igralo otvoreno. Velež je krenuo naprijed, ali nakon jedne akcije uslijedilo je ispucavanje Golubovića prema Husejinoviću čiji udarac brani Kjosevski.

Čudesni Golubović zaustavio je u 54. minuti fenomenalan udarac Georgijevića i spasio je svoj tim u ovom meču.

Potom je uslijedio period od 20-ak minuta u kojem je Velež konstantno imao posjed lopte, ali izrazitih šansi nije bilo.

Ipak, u 76. minuti Velež dolazi do prednosti. Dejan Georgijević koristi jednu odbijenu loptu i zabija za prednost Veleža od 1:2.

Zatim Sloboda za samo dvije minute ostaje bez dvojice igrača. Jusić i Salihović su dobili druge žute kartone i morali su ranije pod tuš.

Naravno, veliku prednost na terenu Velež je iskoristio da mirno privede meč kraju. Ostalo je 1:2 za Rođene koji su sa ova tri boda došli na drugo mjesto na tabeli.