Na Tušnju nastavljen crni niz tima sa Grbavice: Očajni Željezničar poražen od Slobode

Velika tri boda za Tuzlake

M. Šljivak, foto: E. Dindić

Sloboda je u 24. kolu Premijer lige BiH na Tušnju savladala Željezničar sa 1:0.

Plavi sa Grbavice još su jednom iskazali veliku neefikasnost i peti meč zaredom su ostali bez pogotka.

Gotovo ništa nismo mogli vidjeti u 25 minuta ovog meča. Igralo se dosta tvrdo i bez previše opasnosti pred golom oba tima.

A onda u 27. minuti velika šansa za goste. Ermin Zec bježi odbrani Slobode, šutira, ali Golubović fantastično brani.

Dosta prekršaja viđeno je u prvom dijelu, pa su tako gosti u pet minuta od 32. do 37. dobili tri žuta kartona. Kosorić, Bojo i Stevanović su završili u bilježnici sudije.

Na nova uzbuđenja čekali smo do 41. minute kada je Samir Bekrić promašio dvije velike šanse da gostima donese vodstvo.

Devedžić je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija Sivac pokazuje na bijelu tačku i odgovornost preuzima Bekrić.

Međutim, Adnan Golubović brani njegov udarac sa 11 metara, a zatim i čudesnom intervencijom spašava i drugi pokušaj igrača gostiju i ostalo je 0:0 na poluvremenu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaći tim stiže do vodstva. Mujagić prolazi po desnoj strani i asistira Saši Maksimoviću koji zabija za 1:0. Gol je postignut iz sumnjive pozicije jer je Mujagić po snimcima bio najbliži Eriću.

Pokušao je potom Amar Osim određenim izmjenama napraviti nešto. Sloboda se povukla i čekala je šanse iz kontri i bili su veoma opasni.

Nije Željezničar napravio previše pred golom Slobode do kraja. Domaći su bez većih problema sačuvali prednost i osvojili svu velika tri boda u borbi za ostanak.