Jovetić junak Crne Gore u sudijskoj nadoknadi, Danci pred sami kraj zadali udarac Fincima
Sa meča Finska - Danska (0:1) FOTO: EPA

Tri utakmice kvalifikacija koje su počele od 18 sati

Samir Mlaćo

Od 18 sati igrane su tri utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora tri meča ne zna za pobjedu, a večeras je ugostila selekciju Bugarske  i na kraju slavila velika tri boda.

Poveli su Crnogorci u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela kada je Stefan Savić pogodio za 1:0.

U 58. minuti Vujačić dobija drugi žuti, odnosno crveni karton, te su tako nastali problemi za Crnoogrce.

Tri minute kasnije Despodov nije iskoristio jedanaesterac.

Nisu se Bugari predavali, što se im se isplatilo preko Borukova u 79. minuti. Gosti su tražili u tim momentima drugi pogodak, imali pred sami kraj veliku šansu, a onda šok. Jovetić glavom matira bugarskog golmana za pobjedu u 97. minuti.

Mađarska sada ima deset bodova, Crna Gora osam, a Srbija sedam.

Poprilično lošu utakmicu odigrali su Farski Otoci i Moldavija, a odlučio je jedan pogodak i to Rate za goste. Gosti sada imaju osam bodova, kao i Češka te su na diobi prvog mjesta i itekako mogu biti zadovoljni dosadašnjim kvalifikacijama.

U skandinavskom derbiju snage su odmjerili Finska i Danska (0:1)

Činilo se da navijači neće vidjeti golove, ali u 87. minuti slavlje Danaca.

Hojbjerg je bio strijelac, a asistenciju pišemo Maehleu.

Danska i Finska nastavljaju borbu za prva dva mjesta, a Danci imaju 13 bodova, dokm večerašnji rival ima bod manje. Na 12 je i selekcija Kazahstana.