U Tešnju još sanjaju Premijer ligu: Novom pobjedom TOŠK opet diše za vratom Igmanu i GOŠK-u

Mujagić srušio Mladost

E. Ganibegović

U 19. kolu Prve lige Federacije BiH snage su u Tešnju odmjerili TOŠK i Mladost DK.

Domaći tim slavio je minimalnim rezultatom 1:0, a jedini gol na meču vidjeli smo već i 10. minuti kada je pobjedonosni gol postigao Mujagić.

TOŠK je dominirao i u nastavku, a prvu sljedeću šansu imao je u 33. minuti. Dubačkić je pogodio samo stativu i ostalo je 1:0 nakon prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme otvoreno dominacijom TOŠK-a. Kenan Delić je prvi imao šansu, ali šut mu odlazi pored gola.

Nakon toga Zec je pogodio stativu, a šut Mujagića brani Vasilj.

Desetak minuta kasnije šut Tabaka odlazi preko gola, da bi u 70. minuti Vasilj zaustavio pokušaj Mehića iz slobodnog udarca.

Ovom pobjedom TOŠK je došao do 38. boda u sezoni i na taj način se opet primakao vodećem Igmanu kojem sada diše za vratom s tri boda manje, te s bodom manje od GOŠK-a.

Mladost je sa 17 poena na 14. mjestu koje vodi u niži rang, te će se s Jedinstvom, Travnikom, Simm-Bauom, Tomislavom, a možda i Zvijezdom do kraja grčevito boriti za opstanak.

U narednom kolu TOŠK gostuje Goraždu, dok će Mladost dočekati Gradinu iz Srebrenika.