Kiks Veleža protiv Radnika: Gosti odnijeli bod iz Mostara

Četiri gola na stadionu Rođeni

M. Šljivak, foto: A. Čaušević

Velež je u 23. kolu Premijer lige BiH dočekao Radnik, a na kraju u ovom susretu pobjednika nije bilo (2:2).

Velež dobro ulazi u meč. Na otvaranju su domaći imali dobru šansu preko Ćosića čiji šut zaustavlja Bilobrk, a golman gostiju potom brani i udarac Cvijanovića u 21. minuti meča.

U 25. minuti šok za domaće. Dino Hasanović u kaznenom prostoru ruši Ermina Huseinbašića, a sudija pokazuje na bijelu tačku.

Odgovornost za izvođenje penala preuzima Matej Jelić. Precizan je i zabija za 0:1.

Georgijević odmah nakon primljenog gola Veleža prijeti gostima, Bilobrk je ponovo siguran, ali se bolja igra Veležu isplatila u 40. minuti meča.

Samir Radovac se dobro snašao u gužvi u kaznenom prostoru i zabio je pogodak za izjednačenje rezultata na 1:1.

Velež ofanzivno kreće u nastavak utakmice. Radili su žestok pritisak na odbranu Radnika, ali izostajala je završnica.

Brandao je u 62. minuti dobro šutirao iz slobodnog udarca, lopta odlazi tik pored gola. Zatim je udarac Georgijevića izbačen sa samog gola, a potom za promašaj stiže kazna.

U 70. minuti gosti stižu do nove prednosti. Faruk Gogić se najbolje snalazi u kaznenom prostoru nakon velikog nesporazuma odbrane domaćeg tima i zabija za 1:2.

Samo osam minuta kasnije Velež je poravnao. Ćosić je izborio penal, a Georgijević je sa 11 metara precizan za novo izjednačenje rezultata (2:2).

Velež je naravno do kraja krenuo po trijumf. Imali su određenih pokušaja, međutim nisu uspjeli da dođu do trećeg gola i pobjede i gosti kući odlaze sa jednim bodom.