Velšani nastavljaju put prema Mundijalu

Eliminisali Austriju

Haris Zilić

Reprezentacija Velsa nastavlja put prema Mundijalu.

U polufinalu baraža Velšani su na domaćem terenu savladali Austriju sa 2:1 i izborili finalni duel.

Junak Zmajeva bio je Garteh Bale.

Zvijezda velške reprezentacije postigao je dva gola u 25. i 51. minuti i prbiližio svoju selekciju još jedan korak bliže Mundijalu u Kataru.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Gol za Austrijance u režiji je još jednog Velšanina, Davies je u 65. minut postigao autogol za 2:1 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Vels će u finalu baraža igrati sa boljim iz duela Škotska - Ukrajina.