Remi GOŠK-a i Posušja u jako teškim uslovima za igru
Teren u Gabeli danas je bio katastrofalan. Čak se ni linije skoko nikako nisu vidjele.

Utakmica u Gabeli

Eldar Ganibegović, foto: K. Dedić

U okviru 22. kola WWin lige BiH danas su se po jako lošem terenu uz kišu u Gabeli sastali GOŠK i Posušje. Rezultat je glasio 1:1.

Domaći tim prijeti već u prvoj minuti. Nakon jednog udarca lopta ide u korner iz kojeg se nije izrodilo ništa.

Međutim, GOŠK do prednosti dolazi u sedmoj minuti. Nakon jednog ubačaja sa strane iz slobodnog udarca, loptu u svoju mrežu skreće Pavković.

Veliku šansu je u 22. minuti imalo Posušje. Kamenara je neko izbacio pred gol domaćih, ali šutira pored gola.

Desetak minuta kasnije Bobić u korner odbija pokušaj Bobana, a onda pred kraj prvog dijela nova šansa za goste.

Mandić je bio u šansi, jedna lokva na užasnom terenu ga je zaustavila, on je dodao do Pavkovića koji ne dolazi do lopte i gol aut je to bio. Tražili su gosti i penal, nisu ga dobili.

Do izjednačenja Posušje dolazi u 57. minuti. Bobanov udarac direktno na noge golman domaćih odbija Kamenaru kojem nije bilo teško pogoditi mrežu.

Pet minuta kasnije je Kamenar ponovo pokušao, ali visoko preko gola. Joao Erick je zatim potegao iz slobodnjaka, Bobić brani.

Udarac Kamenara iz daljine u 72. minuti odbija golman domaćih, neko je to pospremio u mrežu, ali sviran je ofsajd. Na ponovljenim snimcima se apsolutno ništa nije moglo vidjeti, no na prvu djeluje da je bila nedozvoljena pozicija.

Šest minuta prije kraja prijete i domaći. Udarac Gogića ide direktno u ruke Galića.

Nakon ove utakmice Posušje je šesto s 30 poena. GOŠK je dvije pozicije niže sa šest bodova manje.