Budućnost završila evropski put

Užasno drugo poluvrijeme za Podgoričane

H. Zilić

Budućnost iz Podgorice oprostila se od Eurocupa u osmini finala. Košarkaši Ulma su večeras bili bolji rezultatom 92:83. Utakmica je pokazala dva lica.

Budućnost je odigrala maestralno prvo poluvrijeme.

Tim iz Podgorice je igrao bez greške i na poluvremenu su imali prednost 56:42.

Međutim u drugom poluvremenu totalni pad igre u redovima Podgoričana što domaćini koriste.

Treću četvrtinu Ulm je deklasirao crnogorsku ekipu i možemo reći da su tu prelomili utakmicu.

Treći period je Ulm dobio sa visokih 26:9.

U četvrtom periodu njemačka ekipa je održala prednost do konačnih 92:83.

Ulm je do trijumfa predvodio Caobclo sa 19 poena i 11 skokova, Paul je ubacio 18 poena, dobar je bio i Žugić sa 14 poena.

Kod Budućnosti prvo ime bio je Green sa 29 poena i tri asistencije, Bell-Haynes je ubacio 17 poena.

Potražite više informacija na temu Eurocup:

U redovima gostiju naš Edin Atić je na terenu proveo 19 minuta, upisao pet poena, četiri skoka i jednu asistenicju. Kenan Kamenjaš je za pet minuta na aprketu upisao jedan poen i jednu aisstenicju, Lazić je igrao samo 44 sekunde i nije upisao učinak.

Budućnost je odigrala katastrofalno drugo poluvrijeme večeras i zasluženo su okončali evropski nastup u tekućoj sezoni.