Nastupe upisali Atić i Lazić

H. Zilić

Nastavljeno je takmičenje i u košarkaškom Eurocupu.

Na rasporedu su večeras bili prvi mečevi drugog kola.

Nakon poraza u prvom kolu od njemačkog Hamburga u Morači rezultatom 66:73, košarkaši podgoričke Budućnosti večeras su odigrali maestralan meč i uraganskom igrom protivnika "zaledili" na -40.

Budućnost je slavila u gostima protiv poljskog Slask Wroclawa rezultatom 58:98.

Crnogorki tim je odigrao utkamicu bez ijedne sitne greške, dok domaćini nisu znali šta ih je snašlo i rezultat svega je ovaj nevjerovatan rezultat.

Budućnost je do trijumfa predvodio Reynolds sa 21 ubačenim poenim i sedam skokova, dodao je i dvije asistencije.

Bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš susret je završio sa deset poena i tri skoka za 19 minuta provedenih na parketu.

Kod domaće ekipe izdvaja se Martin sa učinkom od 17 poena, pet skokova i četiri skoka.

Potražite više informacija na temu Eurocup:

Što se tiče gostiju iz Pdogorice, dodajmo da su pored Kamenjaša minutažu upisala i još dva bh. reprezentativca. Edin Atić je za 13 minuta na parketu imao učinak od tri skoka i četiri asistencije, dok je Aleksandar Lazić za 10 minuta na parketu upisao tri poena, dodao osam skokova i jednu asistenciju.

U trećem kolu Budućnost u Podgorici dočekuje Promitheas.