Švedska uzela bronzu, domaćin ostao kratkih rukava

Evropsko prvenstvo u rukometu

Haris Zilić

Stigli smo do završenice Evropskog prvenstva u rukometu koje se protekle dvije sedmice održavalo u Njemačkoj. Nedjeljni program otvorila je utakmica za bornzanu medalju između Švedske  Njemačke u kojoj je Švedska slavila rezultatom 34:31, a nakon ovoga očekuje nas finale između Danske i Francuske.

Švedska je u prvom napadu povela sa 1:0, Njemačka uzvraća serijom i poceli su 1:2 i to je bilo jedino vodstvo Njemačke u ovoj utakmici.

Sredinom prvog poluvremena uraganska igra Švedske i velika serija. U jendom trentuku su Švedi poveli 14:7.

Do kraja prvog poluvremena Njemačka je malo smanjila prednost i sa rezultatom 18:12 za Švedsku odlazi se na odmor.

Na startu drugog poluvremena Švedska ponovo odlazi na najvećih +7 (20:13), Njemačka ponovo spušta prednost.

U 51. minuti Švedska je vodila 29:25, ali Nijemci nisu imali snage za veliki preokret. Na kraju trijumf Švedske rezultatom 34:31.

Kako se odvijala utakmica možemo reći da su Švedi zasluženo došli do bronzane medalje, a domaćine EURO-a ostavili kratkih rukava.

Kod Švedske raspucan je bio Felix Claar sa osam golova, sjajni Andreas Palicka je na golu skupio 18 odbrana.

U redovima Njemačke Renars Uscins je postigao osam pogodaka, a Andreas Wolf ne ja golu skupio devet odbrana.

U velikom finalu od 17:45 sastaju se Danska i Francuska.