Leotar srušio Sparse, ali ne i Slobodu

Liga 12

Košarkaši tuzlanske Slobode slavili su sa 84:72 protiv Leotara u susretu 17. kola Lige 12.

Sloboda je u Mejdanu upisaka devetu pobjedu u okršaju protiv ekipe koja je jedina porazila vodeće Sparse.

Tuzlaci su imali 12:10 vodstvo nakon uvodnih 10 minuta, da bi ipak na poluvrijeme otišli sa 15 poena prednosti (42:27).

Efikasna je bila i treća dionica, u kojoj je Sloboda slavila sa 28:22, a u posljednjih 10 minuta su gosti iz Trebinja smanjili zaostatak, no nisu uspjeli da izbjegnu peti poraz u sezoni.

Jurković je sa 20 poena vodio Slobodu do trijumfa, a dvocifren broj poena ubacili su još Hasandić (14), Petrić (12) i Marković (10). Radisavljević je predvodio najefikasnije igrače kod gostiju sa 15 poena, dok je Aleksić ubacio 12, Pelkić i Ninković po 10 poena.