Boca razbila Aldosivo i došla na korak do titule!

Argentiska liga, 28. kolo

S. Bošković

Fudbaleri Boca Juniorsa slavili su u 28. kolu protiv Aldosiva i došli na korak od titule prvaka Argentine.

Boca je na gostujućem terenu upisala uvjerljivu pobjedu od 4:0. Poveli su preko Pavona u 39. minuti igre, a dvije minute kasnije rezultat je povisio Centurion.

S tim rezultatom se otišlo i na odmor, a za 3:0 pogodio je Gago pogotkom iz penala u 77. minuti igre. Konačni rezultat postavio je Silva šest minuta prije kraja susreta.

Dva kola prije kraja Boca Juniorsi imaju pet bodova više od drugoplasiranog Banfielda, te sedam bodova, ali i utakmicu više, od trećeplasiranog River Platea.