Samo na Superclasicu: Isključi čovjeka 'na pravdi Boga'

Da li je ovaj start bio za direktan crveni karton?

River Plate i Boca Juniors su na Monumentalu odigrali najveći argentinski derbi, a "plavo-žuti" su na kraju slavili gostujući pobjedu rezultatom 1:2.

Meč su obilježili zaista prelijepi golovi igrača obje ekipe, ali i dva crvena kartona.

Prvi koji je sudija Pitana pokazao fudbaleru Rivera, Fernandezu, u 38. minuti je bio apsolutno zaslužen, dok je siutacija u 61. minuti bila nešto drugačija.

Edwin Cardona je zaradio direktno isključenje jer je arbitar smatrao da je namjerno udario laktom protivničkog igrača.

Međutim, jasno je da takvog udarca nije bilo, iako je postojao kontakt. Treba dodati i da je fudbaler Rivera Enzo Perez sjajno odglumio ovaj "bolan" udarac Cardone.

Inače, isključeni Cardona je u 42. minuti postiga zaista sjajan pogodak za vodstvo Boce od 0:1.