Maccabi poražen napustio Zagreb
Davor Kus postigao 23 peona

Prvo kolo Eurolige za košarkaše

Jedna od najzanimljivijih večerašnjih utakmica 1. kola Eurolige igrala se u Zagrebu a Cibona je (ne)očekivano pobijedila Maccabi sa 81:79.

"Vukovi" su od prve minute pa do zadnje igrali u najboljem izdanju, a najbolji pojedinac bio je Davor Kus koji je dao 23 poena u 32. odigrane minute na parketu. Sa dvije trice u prvoj četvrtini, "modri" su došli do vodstva kojeg do kraja 1. četvrtine nisu ispuštali. Najveću opasnost Ciboni predstavljao je Fisher, koji je odličnim šutem za dvicu držao Maccabi u igri. Prva četvrtina je završila sa 3 razlike za zagrebčane (20:17).

U drugoj četvrtini se nastavilo sa istim tempom kao i u prvom, a Fisher je i dalje bio nezaustavljiva enigma za Prkačina i društvo ispod Ciboninog koša.
Earl Calloway, inače drugi tamnoputi Amerikanac u Ciboni je odradio dobar dio posla tako što je stvarao pritisak na koš gostiju, a na kraju se okrunisao sa mršavih 3 poena.
Na odmor se ipak otišlo sa identičnim brojem ubačenih poena, dakle poluvrijeme je završeno rezultatom (36:36).

Treća četvrtina bila ključna za pobjedu Cibone

U trećoj četvrtini Cibona dolazi do minimalne prednosti, no do kraja trećine prednost se povećala, pa je pred početak zadnje četvrtine Cibona bila bliža pobjedi.
Prkačin, te bekovski par Marshall - Kus bili su zaslužni u drugom poluvremenu za vodstvo "vukova" od +9.

Rutinski je Cibona odigrala i zadnju četvrtinu, no u zadnjih 60 sekundi gosti tri napada za redom pogađaju za 2 poena, pa se domaća publika malo zabrinula. No, bilo je premalo vremena za bilo što, a u zadnjim sekundama trojkom Maccabija utakmica je okončana rezultatom 81:79.

Avellino - Olympiakos 69:83

Peterostruki prvak Europe je ipak pao u domu "Dražena Petrovića", a u drugoj utakmici iz ove skupine sastali su se Avellino i Olympiakos, na kraju su grci bili ubjedljivi rezultatom 69:83.

Trener Maccabija Effi Biremboim je poraz svoje momčadi opravdao riječima da su male stvari riješile dvoboj.

"Utakmice poput ove rješavaju se malim stvarima. Greškicama, izgubljenim loptama i sličnim stvarima. Možemo govoriti o velikim stvarima, ali na koncu uvijek dođe na te male stvari. Moji su igrači dali svoje srce, ali nije bilo dovoljno." "Ovo je košarka i ne mogu se izvlačiti na to da imam puno novih igrača. Košarka je moj posao i moram što prije posložiti momčad. Obrana na Arroyu nije bila ništa posebno, bila je individualna. Arroyo nije odigrao dobro iz drugih razloga"...

Efes Pilsen slavio jednim poenom razlike

Uz utamicu u Zagrebu, Efes Pilsen i Partizan su odigrali jednu od najjačih večerašnjih utakmia, a na kraju su slavili turski košarkaši sa samo jednim poenom prednosti.

Efes Pilsen je skoro cijelo vrijeme držao Partizan "u šaci", a na poluvremenu je bilo 35:24. Najbolji pojedinac kod gostiju bio je Novica Veličković sa 16 poena i 8 skokova. Sa druge strane najbolje se pokazao upravo bivši igrač Partizana, Miloš Vujanić. Vujanić je večeras postigao 11 posena te je imao sjajnih 14 skokova.

Partizana čeka teška utakmica u okviru 2. kola Eurolige jer u "Pioniru" gostuje španjolski prvak Real Madrid. Ta utakmica se igra 29. oktobra, dakle za 6 dana.