Raspoloženom Mirzi skromna minutaža, Nurkić slab

NBA liga

Čak dvanaest utakmica NBA lige odigrano je sinoć, a na terenu se ponovo našao i dvojac iz Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić i Mirza Teletović.

Lagane poraze doživjeli su Denver i Milwaukee, Mirza je ostavio dobar utisak za malo minuta, dok je Nurkić očigledno u potpunom padu forme.

Mirza Teletović je na terenu, u porazu Bucksa od Utah Jazza 104:88, proveo nešto više od osam minuta i za to vrijeme je upisao šest poena uz dva skoka. Imao je Mirza šut iz igre tri od četiri i čini se kako je bio veoma raspoložen za igru, ali mu Jason Kidd nije ponudio previše prostora.

Nije Milwaukee imao šanse u ovom susretu a kod Jazza su nezaustavljivi bili Gordon Hayward sa 27 poena, te Rudy Gobert sa 26 poena i 15 skokova.

Denver Nuggetsi su u svom Pepsi Centru pregaženi od Memphis Grizzliesa rezultatom 119:99.

Bh. centar Jusuf Nurkić na parketu je proveo gotovo 19 minuta i nije se baš naročito pokazao. Ubacio je četiri poena, uhvatio je tri skoka i podijelio tri asistencije.

Marc Gasol je vodio ekipu Memphisa do pobjede s 24 poena, kod Denvera su Danilo Gallinari i Darrell Arthur ubacili po 14.

Golden State Warriorsi su nastavili da melju sve pred sobom. Do 42 pobjede su došli protiv Charlotte Hornetsa i to sa 126:111 uz 39 poena Stephena Curryja.

Uspješan je bio i aktuelni prvak Cleveland. Na krilima LeBrona Jamesa (27p i 12as), Cavaliersi su u svojoj Quicken Loans Areni pobijedili Minesottu s laganih 125:97.