Amerika bolja od Srbije, Rahimova uništila Hrvatsku

Drugi krug SP-a, 3. kola

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u 4. kolu druge faze  grupe F na Svjetskom prvenstvu od selekcije SAD sa maskimalnih 3:0. Rezultat po setovima glasio 25:22, 25:20, 25:22.

Izabranice Zorana Terzića odigrala je veoma dobro protiv favorizovanog rivala, iako je na kraju poražena maksimalnim rezultatom. Srbija se u nedelju, u odlučujućoj utakmici, za prolaz u treću fazu SP sastaje sa selekcijom Rusije.

Najefikasnija igračica utakmice sa 15 osvojenih poena bila je Tijana Bošković rođena Bilećanka koja nastupa u dresu Srbije. Milena Rašić osvojila je 14, a Brankica Mihajlović 11. U redovima Amerike najučinkovitija je bila Kelly Murphy sa 14 poena.

Odbojkašise Hrvatske su u Trstu poražene od Azerbajdžana sa 1:3 (25:23, 23:25, 13:25, 23:25). Hrvatice su dobro otvorile utakmicu povele sa 1:0  nakon što su u prvom setu slavile s 25:23, a potom su u drugom izgubile istim rezultatom.

Igra hrvatskih odbojkašica se raspala u trećem setu kada je dominirala Polina Rahimova, Azerbejdžanka koje su se Hrvatice najviše pribojavale. Četvrti set bio je dosta napet, ali je na kraju sa 25:23 pripao Azerbejdžanu za konačnih 3:1.

Fantastična Rahimova je dvoboj završila sa 36 poena, prevagnuli su na stranu Azerbajdžanki. Najučinkovitije igračice Hrvatske bile su Samanta Fabris sa 15 i Senna Ušić Jogunica sa 14 poena.

Uoči posljednjeg kola Hrvatska i Azerbajdžan su izjednačeni sa pet bodova na šestom i sedmom mjestu u grupi. Hrvatska će u nedjelju, s početkom u 20 sati, protiv Belgije odigrati posljednju utakmicu na ovom Svjetskom prvenstvu.