Gorenje u derbiju bolje od Maribora, dva pogotka Burića

A. Beganović

Kompletirano je 2. kolo rukometnog prvenstva Slovenije, a u derbiju je aktuelni viceprvak Gorenje, čije boje brane i bh. reprezentativci Benjamin i Senjamin Burić, savladao Maribor (33:31).

Derbi rukometnog prvenstva Slovenije opravdao je očekivanja. U dosta dobroj i neizvjesnoj utakmici, na kraju su se bolje snašli rukometaši Gorenja.

Do 35. minute gosti iz Maribora su konstantno bili u prednosti, no onda su domaći ubacili u brzinu više i u 46. minuti su poveli 27:22. No, Maribor se nije predavao, uspio je smanjiti na 29:27, ali ipak nisu gostujući rukometaši imali snage za preokret.

Golčar sa devet, te Dujmovič i Skube sa po pet pogodaka su bili najefikasniji kod Gorenja, dok je naš Senjamin Burić postigao dva gola. S druge strane, Poklar sa devet, te Mlakar sa osam pogodaka su bili najefikasniji kod Maribora.

Rezultati 2. kola: Slovan - Celje Pivovarna Laško 23:39 (11:21), Riko Ribnica - Trimo Trebnje 24:19 (14:5), Sviš Ivančna Gorica - Krka 26:31 (15:17), Slovenj Gradec 2011 - Jeruzalem Ormož 29:27 (13:16), Krško - Istrabenz Plini Izola 27:34 (12:17), Loka 2012 - Sevnica 18:15 (10:7), Gorenje Velenje - Maribor Branik 33:31 (17:18)