Pingvini preživjeli

NHL doigravanje

Fantastičan meč odigrali su Pittsburgh i NY Rangers. Gosti su vodili sa čak 3:0, ali su se domaći uspjeli vratiti i na kraju golom Malkina slaviti 5:4.

Rangersi su fantastično krenuli. Uspjeli su zadržati šanse Penguinsa na minimumu, a svoje su dobro koristili. Straka, Drury i Avery poentirali su za 3:0 i činilo se da je stvar završena. Međutim, Ruutu je smanjio na 1:3, vrlo brzo Dupuis pogađa za 2:3, a u zadnjem periodu Hossa i Sykora donose potpuni preokret. Ipak, Rangersi su pet minuta kasnije preko Gomeza ponovno izjednačili. Kada se već činilo da utakmica ide u produžetak Pittsburgh je imao igrača više kojeg je minutu i po prije isteka regularnog toka iskoristio. Do kraja je nastala prava jurnjava po ledu Rangersi su krenuli na sve ili ništa, a Jaggr je 16 sekundi prije kraja pogodio stativu.
Dallas je nakon produžetka slavio nad San Joseom u gostima sa 3:2. Meč je riješen nakon gola Morrowa.